Dostop do interneta nam omogoča ogromno prednosti za osebno in poslovno življenje. Prek spleta lahko poslujemo, se učimo ali zabavamo, brez skrbi, časovnih omejitev in skrbi. Ko se povežemo s svojim računalnikom na strežnike po vsem svetu, se med vsemi napravami pretaka ogromna količina informacij. Enako velja, če imamo svojo spletno stran, saj se bodo nanjo povezovali naključni uporabniki. Te informacije pa so lahko zlorabljene, če do njih pridejo nepridipravi. Edini način, da se tega ubranimo pa je, da uporabljamo SSL certifikat, ki spremeni protokol povezovanja med računalnikom in strežnikom iz HTTP v HTTPS.

SSL certifikat zašifrira občutljive informacije

Pri izbiri vrste web hostinga imamo tudi možnost vključitve SSL certifikata. Ta bo zašifriral vse pomembne informacije, ki bodo vsem prisluškovalcem postale neuporabne. Spletne trgovine ter strani, ki hranijo bančne podatke, uporabniške račune ter druge podatke, ki nočemo, da jih kdo zlorabi, uporabljajo SSL certifikat, ki spremeni protokol povezovanja v HTTPS.

Web hosting poznamo v mnogih različnih oblikah, vendar je SSL certifikat potreben pri vseh, če želimo gostiti varno spletno stran. Ko se uporabniki povežejo na naš strežnik, se med računalnikom uporabnika in našo spletno stranjo prične izvajati digitalna komunikacija. Problem nastane, ko nekdo poseže v to komunikacijo in ukrade zaupne podatke, kar lahko škodi našemu poslovanju ter varnosti stranke. S HTTPS protokolom pa lahko samo spletni brskalnik računalnika in strežnik, ki sta v povezavi, razumeta zašifrirane podatke s katerimi komunicirata.

Preverjanje pristnosti strežnika

Dandanes je na spletu ogromno spletnih strani, ki so med seboj si zelo podobne. Tako lahko hitro naletimo na goljufe, ki nam ukradejo bančne podatke, gesla do socialnih omrežij in podobno. Te spletne strani so lahko popolne kopije originalnih s podobnim IP naslovom in domeno. Narejene so z namenom, da nas prelisičijo in nam ukradejo denar in druga sredstva, ki nam pomenijo veliko.

Edini način, da se temu izognemo je, da uporabi spletna stran svoj SSL certifikat, ki priča o njeni pristnosti. Tudi brskalnik nam bo pokazal, da je to varna stran, saj bo v zgornjem levem delu prikazana ključavnica, ki nakazuje, da je vsa povezava zašifrirana.

Web hosting v celotnem paketu

Če gostimo svojo stran za poslovanje, je dobro, da si ob nakupu domene, vrste strežnika, kot tudi paketu gostovanja izberemo SSL certifikat. Možno je tudi, da ga dokupimo kasneje in ga integriramo na strežnik. Priporočeno je, da izberemo web hosting, ki omogoča nakup vsega na enem mestu. Na strani www.studio4web.com lahko izberemo vse elemente gostovanja v enem paketu, kar nam bo olajšalo vodenje naše spletne strani.

Večje zaupanje naključnih strank s SSL certifikatom

V zadnjih nekaj letih so pričeli skoraj vsi spletni brskalniki prikazovati opozorilo, ko se povežemo na stran, ki ni opremljena s certifikatom. Stranke nam bodo tako bolj zaupale, saj jim brskalnik ne bo prižigal opozorila, da naša spletna stran ni varna. Če imamo že postavljeno trgovino in še nimamo SSL certifikata, potem ga lahko aktiviramo pri ponudniku web hostinga. Možno je tudi, da našo domeno prenesemo na drug strežnik ali k drugemu ponudniku.

Boljša SEO optimizacija

Vsak lastnik spletne strani ve, da je optimizacija po ključnih besedah izredno pomembna za posel. V zadnjih spremembah internetnih pravil so strani s SSL certifikatom uvrščene višje v iskalnem nizu popularnih brskalnikov.

To pomeni, da bomo lažje opravili SEO optimizacijo za ključne produkte, storitve, besede ter druge iskalne nize ter tako pridobili večjo število novih strank. Nekatere tehnologije za plačevanje preko spleta tudi zahtevajo, da imamo SSL certifikat, saj drugačne ne delujejo.

Namestitev samega certifikata lahko naredimo mi ali pa zaprosimo tehnike, ki nam nudijo web hosting, da to opravijo za nas. V vsakem primeru je to eden najlažjih načinov, da zavarujemo svoje poslovanje, kot tudi varnost naših strank.

By admin